072-3304932

ניתוח שאיבת שומן

במרפאת ד"ר אבנר בן שושן

שומן מיותר, כזה שנשאר במקום מסוים בגוף גם אחרי הקפדה על אורח חיים בריא (משקל בטווח הנורמה, תזונה נכונה, פעילות גופנית), פוגע גם במראה וגם בתחושות. המענה לכך הוא הליך כירורגי שבמסגרתו נשאב אותו שומן. חשוב מאוד לבצע את הניתוח באופן אחראי, כדי לא להזיק לבריאות – ד"ר אבנר בן שושן מביא לידי ביטוי ניסיון רחב היקף ובהתאם מצליח לשפר את המראה במידה ניכרת מבלי לגרום לסיכון.
חשוב להדגיש כי ניתוח שאיבת שומן לא מתאים במקרים של עודף משקל. הליך כירורגי זה מיועד לבעלי ובעלות משקל תקין שלא מצליחים להיפטר ממצבור שומן נקודתי.

שאלות ותשובות

בנושא שאיבת שומן

על-מנת לא לסכן את הבריאות של המנותח או המנותחת, המקסימום הוא 5 ליטר. בכל מקרה הניתוח מותאם למאפיינים הספציפיים של האדם וכך גם כמות השומן שתישאב.
בדיקות דם (ולמטופלים שעברו את גיל 40 – גם אק"ג), הימנעות מעישון במשך חודש לפחות (מפני שהחומרים המזיקים שבסיגריות מקשים על הגוף לרפא את עצמו), הימנעות מאלכוהול בשלושת הימים שקודמים לניתוח, צום של 8 שעות לפני הניתוח עצמו.
הישבן, הירכיים, הבטן, הצוואר, הזרועות והברכיים.
נסבלת. אם הכאבים גורמים לקושי ממשי, ניתן להיעזר במשככי כאבים.
תוך כ-3 חודשים אפשר להבחין ב-90% מהשינוי.

רוצים/ות לראות איך מתבצעת שאיבת שומן?

צפו בגלריית הסרטונים שלנו!

השלבים העיקריים

בניתוח שאיבת שומן

שלב ראשון

שרטוט. בשלב ראשון הכירורג הפלסטי משרטט על גבי הגוף את השטח שממנו יישאב השומן (בזמן הניתוח, כשהמטופל או המטופלת שוכבים, אי אפשר לראות את הגבולות של השומן המיותר בבירור מפני שהוא "נשפך" הצידה).

שלב שני

חתכים זעירים. שדרכם תוחדר הצינורית שדרכה יוצא שומן מיותר מהגוף.

שלב שלישי

שאיבה. תוך כדי השאיבה עצמה נוקט המנתח הפלסטי בפעולות שונות כדי לשבור את רקמות השומן, כך שיהיה קל יותר לשאוב אותן.

ד"ר אבנר בן שושן

מומחה בתחום שאיבת שומן

שקיפות

ד"ר אבנר בן שושן מקפיד לספק את כל המידע הרלוונטי לניתוח שאיבת השומן, כולל סיבוכים אפשריים. הוא מוודא שהציפיות של המטופל או המטופלת ריאליות, וכי ברור להם שהצלחת ההליך תלויה בין השאר בפיזור של תאי השומן וגם במרקם העור באזור.

מיומנות

המיומנות הגבוהה של ד"ר בן שושן אחרי יותר מ-25 שנות קריירה ואינספור ניתוחי שאיבת שומן מונעת כאב מיותר ומובילה לתוצאות אופטימליות.

דיוק

הניסיון של ד"ר בן שושן מתורגם גם להחלטה הנכונה ביותר לגבי היקף השאיבה.

נקודות חשובות

ודגשים לגבי שאיבת שומן

מצב העור

אם העור אינו גמיש, הוצאת השומן עלולה לגרום לו להיראות רפוי. זהו שיקול משמעותי בהחלטה אם לנתח, ולכן גם בדרך כלל שאיבה לא מתאימה לבני ובנות 60 ומעלה.

תופעות לוואי

לאחר ניתוח לשאיבת שומן ישנה אי נוחות מסוימת באזור שטופל. תופעות לוואי אפשריות נוספות הן שטפי דם תת עוריים וכאב. בחלק מהמקרים ייעשה שימוש באנטיביוטיקה כחלק מההחלמה.

הנחיות לאחר הניתוח

על-מנת למנוע בצקות ובכדי להבטיח ריפוי מיטבי, יש ללבוש מחוך באזור שממנו נשאב שומן במשך כחודשיים. בחלק מהמקרים יושארו נקזים למשך 24-48 שעות, ואילו התפרים יוסרו לאחר כ-10 ימים.

שימור התוצאות

חשוב מאוד להישאר במשקל תקין כדי למנוע הצטברות שומן באזורים אחרים בגוף ולשמר את התוצאות המרשימות של הניתוח.

תמונות לפני אחרי

לתיאום פגישת ייעוץ, השאירו פרטי קשר

פתח/י צ'אט
זקוקים לעזרה?
ד"ר אבנר בן שושן
שלום,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button