072-3304932

שחזור שד לחולות סרטן

המומחיות של ד"ר אבנר בן שושן

על-פי סטטיסטיקות עדכניות, 1 מכל 8 נשים תחלה בשלב כלשהו בחייה בסרטן השד. אחת ההשפעות היותר קשות של סוג סרטן זה הוא אובדן שד, בעיקר עקב הפגיעה בתחושת הנשיות. ד"ר אבנר בן שושן מסייע במקרים אלה לשחזר את השד, באמצעות ניתוח ייעודי שמקנה לחזה מראה טבעי ומחמיא.

שאלות ותשובות

בנושא שחזור שד

יש שתי אפשרויות: אפשרות אחת היא לבצע את השחזור מיד אחרי הכריתה, כלומר לשלב את שני הניתוחים בהליך אחד. אפשרות שנייה היא לעבור שחזור שד אחרי השלמת הטיפולים בסרטן, או בכל מועד אחר שבו האישה מרגישה מוכנה לכך.
ניתוח לשחזור שד מבוסס על שתל סיליקון (אופציה שמתאימה במיוחד אחרי כריתת שני השדיים), על רקמות עור שנלקחות מאזור אחר בגוף או על הזרקת שומן. לכל אופציה יש יתרונות וחסרונות, ונדרשת גם התאמה למאפיינים הספציפיים של המטופלת. לשם כך נערך מפגש ייעוץ, שבו בין השאר מתקבלות כל ההחלטות.
בדרך כלל ניתוח שחזור פטמה מתבצע בנפרד, מספר חודשים אחרי שחזור השד. הפטמה החדשה מבוססת על עור שנלקח ממקום כלשהו בגוף המטופלת, ואילו העטרה תשוחזר באמצעות קעקוע רפואי, כמובן בהתאמה מושלמת לפטמה השנייה.
לא. בנוסף, שחזור השד לא פוגם בטיפולים מכל הסוגים (הקרנות, כימותרפיה וכו').
התשובה משתנה בהתאם לסוג הניתוח, כשבאופן טבעי נדרשת החלמה ממושכת יותר אחרי ניתוח שמשלב כריתה ושחזור (אם כי מצד שני לא יידרש ניתוח נוסף בהמשך הדרך). גם לקיחת רקמות מגוף האישה מאריכה את משך ההחלמה. ככלל אפשר לומר שתוך כחודש לכל היותר נשים שעברו שחזור של השד יכולות לחזור לפעילות מלאה, או כמעט מלאה.

רוצים/ות לראות איך מתבצע שיחזור שד?

צפו בגלריית הסרטונים שלנו!

שלבים בתהליך

שחזור שד

שלב ראשון

קשב וייעוץ. מפגש שבו ד"ר בן שושן סוקר בפני המטופלת את האפשרויות העומדות בפניה, ומפרט את היתרונות והחסרונות של כל אופציה. בהקשר זה כדאי לציין כי ניתוח שחזור שד מתאים גם לנשים שהן נשאיות של גן BRCA ושוקלות לעבור כריתה (או שכבר עברו את ההליך).

שלב שני

קבלת החלטות. על בסיס כל הממצאים וההעדפות, מתקבלות ההחלטות הרלוונטיות: האם לשלב את הכריתה עם השחזור או להפריד בין הניתוחים, איך ליצור את השד החדש, מה יהיו גודלו וצורתו, סוג המתלה ועוד.

שלב שלישי

בדיקות רפואיות. על-מנת לקבל את כל המידע הנחוץ לצורך תכנון הניתוח.
שלב רביעי
הניתוח עצמו. ניתוח לשחזור שד אורך שעתיים-שלוש כשהוא מבוסס על שתל סיליקון, ובין 7 ל-9 שעות כשהשתל נלקח מהגוף.

ד"ר אבנר בן שושן

מומחה בתחום שחזור שד

התאמה אישית

המומחיות והניסיון של ד"ר אבנר בן שושן, אחרי למעלה מ-25 שנים בתחום הכירורגיה הפלסטית, מבטיחים התאמה מדויקת של סוג הניתוח למאפיינים הספציפיים של כל אישה.

ליווי רגשי

הליווי הצמוד של ד"ר בן שושן והצוות כוללים התייחסות מעמיקה גם להיבט הרגשי, שיש לו משמעות רבה מאוד בהליך שחזור שד.

תוצאות טבעיות

דגש נוסף מבחינת ד"ר בן שושן הוא להחזיר לשד את צורתו המקורית ואת הנפח שאפיין אותו בעבר, או קרוב ככל האפשר לכך – כך שהשחזור ירגיש טבעי.

נקודות חשובות

ודגשים לגבי שחזור שד

היתרונות והחסרונות של שתל סיליקון

היתרון הוא יכולת לייצר מראה מדויק במיוחד, ובנוסף זמן ההחלמה מתקצר מפני שלא נלקחות רקמות גוף מאזור אחר. החסרונות המרכזיים הם הסיכון לדחייה מצד הגוף (סיכון נמוך, אבל בכל זאת יש לקחת זאת בחשבון) והצורך להחליף שתלי סיליקון אחרי כעשור. אופציה זו רלוונטית כשיש מעטפת עור מספיק חזקה להחזיק שתל.

היתרונות והחסרונות של שתל טבעי

יצירת שתל מרקמות גוף שנלקחות מהירכיים, הבטן או הגב, מבטיחה תחושה רכה וטבעית במיוחד. עוד יתרון הוא שאין סיכוי לדחייה, והחיסרון הוא התארכות משך הניתוח וההחלמה שבעקבותיו.

שינוי מקיף

ניתוח שחזור שד לא משנה "רק" את מראה החזה, אלא גם מסייע באופן משמעותי להתמודד עם המחלה, מחזק את הדימוי העצמי, משיב את תחושת הנשיות ובאופן כללי משדרג את איכות החיים.

לתיאום פגישת ייעוץ, השאירו פרטי קשר

פתח/י צ'אט
זקוקים לעזרה?
ד"ר אבנר בן שושן
שלום,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button