072-3304932

תיקון פיטמה שקועה

במרפאת ד"ר אבנר בן שושן

פיטמה שקועה הינה תופעה נפוצה יותר מכפי שנהוג לחשוב – 1 מכל 10 נשים סובלת מכך. פטמות שקועות עלולות לפגוע בדימוי העצמי במידה ניכרת, וכשזה המצב יש פתרון יעיל להפליא: ניתוח פלסטי ספציפי שמקנה לפטמות את הבולטות המבוקשת. ד"ר אבנר בן שושן, כמנתח פלסטי בעל ניסיון של יותר מ-25 שנים, מבצע הליך כירורגי זה בדייקנות ובבטחה.

שאלות ותשובות

בנושא פיטמה שקועה

השקיעה נוצרת כשתעלות החלב מושכות את הפטמה כלפי פנים. גורמים אפשריים לכך הם טראומה, פגם מולד, זיהום, הנקה וגידול סרטני.
יש 3 רמות של שקיעה: קלה, בינונית או חמורה. במפגש הייעוץ ד"ר בן שושן מאבחן את מידת החומרה של השקיעה, ובהתאם ממליץ אם לבצע ניתוח.
ישנם סיבוכים אפשריים אבל נדירים: זיהום באזור המנותח, דימום, דלקת ונמק חלקי בפיטמה. חשוב להדגיש כי לאחר ניתוח זה לא ניתן להניק.
מדובר בניתוח קצר למדי – כ-30 דקות בלבד. ברוב המקרים הוא יבוצע תחת הרדמה מקומית.
כן, במקרים כאלה ייתכן גם צורך להעביר את הפיטמה למיקום חדש כדי להבטיח מראה הרמוני. למעשה, הרמת חזה או הגדלת חזה הן הזדמנויות מצוינות לתקן פיטמה שקועה.

רוצים/ות לראות איך מתבצעת תיקון פיטמה שקועה?

צפו בגלריית הסרטונים שלנו!

השלבים העיקריים

בתיקון פיטמה שקועה

שלב ראשון

הרדמה מקומית. תיקון פיטמה שקועה בניתוח הוא הליך פשוט יחסית ולכן אין צורך בהרדמה מלאה.

שלב שני

חתך דרך הפיטמה. תיקון השקיעה מתבצע דרך חתך בפיטמה עצמה, באורך של כ-5 מ"מ.

שלב שלישי

חיתוך רקמת החיבור. התיקון המבוקש מושג באמצעות חיתוכה של רקמת החיבור – הרקמה שמחברת את צינוריות החלב אל הפיטמה, כך שהן לא ימשכו אותה כלפי פנים.
שלב רביעי
קיבוע. על-מנת להבטיח תוצאות מיטביות לאורך זמן, ישנו תפר ייעודי מתחת לעור באזור הפיטמה. התפר נספג בהדרגה לאורך תקופת הריפוי.

ד"ר אבנר בן שושן

מומחה בתחום פיטמה שקועה

יושרה

כירורג פלסטי אחראי ימליץ על ניתוח רק כשמידת השקיעה של הפיטמה מצדיקה זאת. כמו כן מוודא ד"ר אבנר בן שושן כי המטופלת מגיעה להליך עם ציפיות ריאליות.

מיומנות

אמנם תיקון פיטמה שקועה הוא ניתוח פלסטי פשוט יחסית, בוודאי בהשוואה לניתוחי חזה אחרים, אבל גם כך נדרשת כמובן מיומנות גבוהה – גם על-מנת להוביל לתיקון מיטבי וגם על-מנת שלא לגרום נזק. אחרי למעלה מ-25 שנים ואינספור ניתוחים פלסטיים, לד"ר בן שושן ישנה מיומנות גבוהה במיוחד בביצוע כל הפעולות הכירורגיות החיוניות.

תפישה אסתטית מדויקת

ד"ר בן שושן הגיע לתחום הרפואה הפלסטית בזכות המשיכה שלו לאסתטיות והתפישה המדויקת. איכויות אלה באות לידי ביטוי בתכנון ההליך וכמובן בתוצאות המחמיאות מאוד.

נקודות חשובות

ודגשים לגבי פיטמה שקועה

החלמה

לאחר ניתוח תיקון פיטמה שקועה, נשארת חבישה על השדיים. כמו כן מומלץ להשתמש בחזיית ספורט, ולישון על הצד כדי לא ללחוץ על האזור המנותח. במידת הצורך יש ליטול אנטיביוטיקה (על-מנת שלא יתפתח זיהום ולא תיווצר דלקת). החזרה לשגרה אפשרית בדרך כלל לאחר כשבוע.

סימטריה

בחלק מהמקרים נדרש ניתוח בפיטמה אחת, ובאחרים יתבצע תיקון בשתי הפטמות. בכל מקרה התוצאה תהיה סימטרית והרמונית.

שיפור רגשי משמעותי

לפטמות יש משקל לא מבוטל במראה החיצוני של נשים, ובפרט בסיטואציות אינטימיות. פיטמה שקועה עלולה לפגוע בדימוי העצמי – ולכן ניתוח שמתקן את השקיעה מוביל לשיפור רגשי משמעותי ולחיים עם איכות מרבית.

לתיאום פגישת ייעוץ, השאירו פרטי קשר

פתח/י צ'אט
זקוקים לעזרה?
ד"ר אבנר בן שושן
שלום,
איך אפשר לעזור?
Call Now Button